Dovoz a donáška obědů klientům pečovatelské služby

Od 1. 1. 2022 došlo k významným změnám v poskytování úkonu Dovoz a donáška obědů klientům pečovatelské služby.

Pečovatelská služba je poskytována v souladu se zákonem 108/2006Sb. a příslušnou vyhláškou 505/2006Sb. Cena obědu je legislativně "zastropována" na částce 75,-Kč. 

Vzhledem k tomu, že jídelna v Holohlavech byla nucena od 1. 1. 2022 zvýšit cenu za stravné na částku 83,-Kč, naše organizace již nemůže/nebude zajišťovat úhradu částky za oběd (stravné) ve stravovacím zařízení, a to ani ve školní jídelně, kde cena za oběd zůstává prozatím stejná jako v minulém roce.

Částka za Dovoz a donášku jídla zůstává stejná ..... 30Kč/1jídlo. Pečovatelská služba bude nadále zajišťovat pouze právě dovážku a donášku jídla z klientem vybraného zařízení do domácnosti dle individuálního plánu.

Klienti si sami obědy objednávají a odhlašují ve svém stravovacím zařízení, kde si je také hradí. Stravovací zařízení Holohlavy vybírá za stravné zpětně až za skutečně odebrané obědy. Školní jídelna si přeje mít obědy předplacené dopředu, tak jak si je klient na další měsíc objednal. 

Kontakt pro úhradu a objednávání obědů:

ZŠ Jídelna - Bc. Ing. Petr Sameš, MěÚ Smiřice, tel.: 774 948 500

Holohlavy - objednavkyholohlavy@gmail.com, tel.: 495 422 683, úhradu možné domluvit bankovním převodem nebo inkasem (pí. Kočková, Obecní úřad Holohlavy)

 

 

 

 

Pomozte nám zvýšit dosah našich článků, sdílením na Facebooku, děkujeme.